پایگاه خبری خط ورزش

تاریخ : پنج شنبه, ۷ مهر , ۱۴۰۱ 4 ربيع أول 1444 Thursday, 29 September , 2022

مجمع عمومی والیبال| پولادگر: والیبال دستش در جیب دولت نیست و نمونه درخشان برای سایر فدراسیون ها است

  • کد خبر : 3903
مجمع عمومی والیبال| پولادگر: والیبال دستش در جیب دولت نیست و نمونه درخشان برای سایر فدراسیون ها است

معاون توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی گفت: فدراسیون والیبال در مورد جذب منابع مالی و اسپانسر یک نمونه درخشان برای فدراسیون‌های دیگر بوده و دستش در جیب منابع دولتی نیست‌.

به گزارش خط ورزش، مجمع عمومی فدراسیون والیبال از ساعت ۱۳:۳۰ امروز(یک‌شنبه ) با حضور محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال، سید محمد پولادگر، معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، فضل‌الله باقرزاده، نایب رئیس کمیته ملی المپیک، آرش فرهادیان، مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها و روسای هیئت‌ها در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

داورزنی در ابتدای مجمع با عرض خیر مقدم به حاضرین در جلسه و تسلیت ایام محرم، اظهار داشت: سعی کردیم کمک‌های وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک را به حداقل برسانیم و در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد هزینه‌ها را از طریق مارکتینگ و اسپانسری تامین می‌کنیم. البته برای ترویج و توسعه والیبال در استان‌ها به این کمک‌ها نیاز داریم.هم در بخش مردان و هم بانوان هزینه‌های میلیاردی صرف می‌شود تا با افزایش انگیزه استان‌ها بتوانیم مسابقات قهرمانی کشور را با تمام پتانسیل برگزار کنیم.

وی ادامه داد: والیبال قهرمانی جهان همانند جام جهانی فوتبال هر ۴ سال یک بار برگزار می‌شود و با اینکه باید همینجا از رسانه ملی بابت پخش زنده بازی‌های تیم ملی والیبال تشکر کنیم، اما از صدا و سیما انتظار داریم حد اقل یک دهم توجه به جام جهانی فوتبال را به والیبال هم اختصاص دهند. کاری که والیبال در ایران انجام داده اظهر من الشمس است و در بیت قدرت‌های جهان قرار دارد، پس قطعا نیاز است تا والیبال سهم بیشتری در رسانه‌ها داشته باشد.

داورزنی گفت: یکی از بهترین تیم‌های ملی نوجوانان را آماده می‌کنیم و تا ۵ سال دیگر یکی از بهترین‌های جهان خواهیم بود. همه بازیکنان تیم ملی نوجوانان بدون استثنا سرویس پرشی می‌زنند و میانگین قدی نزدیک به ۲ متر دارند. از سال ۲۰۱۲ تاکنون بازیکنان زیادی وارد تیم ملی شدند و اکنون حضور ندارند، البته برخی بازیکنان مانند موسوی و معروف و غفور مدت زمان زیادی در تیم ملی بودند و واقعا جا دارد از این بازیکنان شاخص و ستاره‌هایی مانند حمزه زرینی، فیاضی، ظریف، غفور و … در این سال‌ها به پیشرفت والیبال کمک کردند تشکر کنم.

رئیس فدراسیون والیبال با اشاره به اینکه سال پرترافیکی را  پشت سرگذاشته‌ایم، عنوان کرد: هنوز برنامه‌های زیادی داریم‌. همین فردا تیم بانوان برای برگزاری ۳ دیدار دوستانه راهی ترکیه خواهند شد تا با تمام توان در بازی‌های کشورهای اسلامی شرکت کنند. تیم ملی مردان هم پیش از قهرمانی جهان در جام واگنر حضور خواهد داشت. تیم جوانان باید در قهرمانی آسیا و جام کنفدراسیون‌ها شرکت کند و از طرفی میزبان نوجوانان آسیا خواهیم بود.

به گزارش فارس، پس از آنکه حسابرس مسایل مالی را مطرح کرد، داورزنی توضیحاتی در مورد حق پخش مسابقات مختلف و بدهی فدراسیون به فدراسیون جهانی ارائه داد.

او در این مورد گفت: کشورهای عضو فدراسیون جهانی والیبال باید برای پخش مسابقات به فدراسیون جهانی مبلغی را پرداخت کنند.‌ در گذشته دوستان صدا و سیما ۳۵۰ هزار دلار پرداخت می‌کردند. بعد از مدتی فدراسیون جهانی به ما گفت پول واریز نکنید چون منشا پول ایران است بلوکه می‌شود. ما از حساب شما پول را برداشت می‌کنیم. حساب ما همان پرداخت‌هایی است که از برد و باخت هایمان در لیگ جهانی منظور می‌کردند. در مقطعی طلب ما از فدراسیون جهانی حدود ۶۰۰ هزار دلار بود. به صدا و سیما گفتیم پرداخت نکنید و این را به ما بدهید.

داورزنی ادامه داد: فدراسیون جهانی ما را بدهکار می‌کرد و اگر پول نداشتیم حساب ما را منفی محسوب می‌کرد. مثلا قهرمانی جهان ۲۰۱۸ پخش شد صدا و‌سیما بدون اینکه رایت را بخرد از جایی برداشته و پخش کرده و فدراسیون جهانی ۱۵۰ هزار دلار ما را شارژ کرده‌اند. مجموعه این چند سال چیزی به نزدیک به یک میلیون دلار به فدراسیون جهانی اینگونه بدهکار هستیم. طلب‌هایی هم داشته‌ایم که حساب ما را شارژ کرده‌اند. تا چند سال پیش عددی از این درآمد مربوط به برد و باخت بازیکنان بود سال گذشته ۵ میلیارد تومان به بازیکنان پرداخت کردیم. صدا و‌سیما قسمتی از مطالبات ما را پرداخت کرده اما بدهی صدا و سیما به ما هم حدود ۸۰۰، ۹۰۰ هزار دلار است. سال گذشته قهرمانی نوجوانان جهان را برگزار کردیم فدراسیون جهانی ۱۰۰ هزار دلار حساب ما را شارژ می کند و از بدهی‌مان کم می‌کند.

وی با اعلام اینکه سال گذشته به ما گفتند ۹.۵ میلیارد پیش از المپیک به شما می‌دهیم، تاکید کرد: حتی نوبخت گفت ۳ میلیارد هم به شما می‌دهیم اما کلا از ۱۰۰ درصد، ۶۵ درصد به ما دادند. در نامه مالیاتی بلافاصله گفتند ۴ میلیارد با حساب بریزید. در تلاشیم منابع بهتری برای فدراسیون تهیه کنیم اما برای مسابقات لیگ ملت‌ها که تقریبا ۵۸ روز شد، حدود ۷.۵ میلیارد برای ما هزینه داشت. در تلاشیم اقتصادی‌تر کار بکنیم اما بعضی‌وقت‌ها هیچ کاری نمی‌شود کرد و الزاما باید با پروازهای ترکیش یا اماراتی برویم. انتظار داریم شرایط بهتری برای کمک به استان‌ها پیدا کنیم. سعی می‌کنیم پول کمک دولت را به استان‌ها بدهیم.

*پولادگر: والیبال دستش در جیب دولت نیست

محمد پولادگر در این مجمع اظهار داشت: در ابتدا باید از زحمات یزدانی‌خرم که پایهه‌های والیبال ایران را بسیار خدوب چید یادی کنیم، چراکه دوران مدیریت وی در فدراسیون والیبال درخشان بوده است. همچنین باید از تلاش‌های داورزنی که از مدیران باتجربه در ورزش کشور است تشکر کنم. 

وی ادامه داد: به هر حال والیبال ایران پس از فراز و نشیب‌های متعدد به این حد از بلوغ رسیده که بتواند از دانش مربیان داخلی در مسیر پیشرفت بهره ببرد. مخصوصا در رشته‌های توپی که ورزش ایران به آن‌ بضاعت نرسیده‌ تا از مربیان بومی استفاده کند، والیبال توانست با برنامه‌ریزی درست و با اتکا به مربیان داخلی به نتایج درخشانی برسد.

معاون وزیر ورزش گفت: در بخش بانوان در تمام رشته‌های ورزشی در سراسر جهان تعداد مربیان بانو بسیار کم است و به همین دلیل فدراسیون‌ والیبال برای پیشرفت والیبال زنان از یک مربی خوب خارجی بهره می‌برد و امیدوارم در بازی‌های کشورهای اسلامی هم تیم بانوان و هم تیم ب مردان بتوانند برای والیبال ایران افتخار آفرینی کنند. بهترین جایگاه والیبال ایران در  قهرمانی جهان ششمی بوده است که با این تیم تغییر نسل یافته و کادرفنی ایرانز می‌تواند به نتایج بهتری برسد.

پولادگر عنوان کرد: در رابطه با حق پخش مسابقات والیبال قهرمانی جهان و همچنین تولید محتوا در رسانه ملی برای پوشش این رویداد باید توجه ویژه‌ای شود. والیبال رشته پر طرفدار و پر بیننده‌ای در ایران است و باید در پوشش مسابقات درایت بیشتری به کار گرفته شود.

وی ادامه داد: فدراسیون والیبال در مورد جذب منابع مالی و اسپانسر یک نمونه درخشان برای فدراسیون‌های دیگر است و فدراسیونی است که دستش در جیب منابع دولتی نیست‌. استقبال اسپانسرها از یک رشته ورزشی نشان از آن دارد که یک فدراسیون کار خود را به نحو احسن انجام داده است.

معاون وزیر ورزش در پایان گفت: یک نکته مهم آنکه با توجه به اساسنامه جدید کمیته ملی پارالمپیک و والیبال نشسته جزو اعضای مجمع شدا و امیدوارم در مجمع‌های بعدی از نمایندگان این رشته هم دعوت شود.

انتهای پیام/


لینک کوتاه : https://www.khatevarzesh.com/?p=3903

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.