پایگاه خبری خط ورزش

تاریخ : یکشنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۱ 29 صفر 1444 Sunday, 25 September , 2022

اسکوچیچ: مطمئن باشید اژدهای درون هم دارم/ سریع ترین صعود را رقم زدیم اما صبحانه بهانه در تیم ملی می شود

  • کد خبر : 2761
اسکوچیچ: مطمئن باشید اژدهای درون هم دارم/ سریع ترین صعود را رقم زدیم اما صبحانه بهانه در تیم ملی می شود

سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: اژدهای درون نیز دارم که شاید در عموم زیاد دیده نشده اما درون تیم خیلی‌ها با آن سر و کار داشته‌اند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خط ورزش، دراگان اسکوچیچ درمورد برنامه های آتی تیم ملی فوتبال کشورمان و اینکه چگونه سال گذشته در خرماپزان بحرین این تیم را به مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی رساند، اظهار داشت: باید اعتراف کنم واقعا شرایط سختی بود زیرا حتی اجازه نداشتیم یک امتیاز را از دست بدهیم. حفظ تمرکزمان در آن شرایط واقعا کار سختی بود. شرایطی بود که تاکنون با آن مواجه نشده بودیم و باید با پیروزی دست و پنجه نرم می‌کردیم.

*چند ماه قبل برای بازی دوستانه برنامه ۴۴ صفحه ای داده بودم

وی درمورد اینکه میرشاد ماجدی برخلاف صحبت‌های اخیر سرمربی تیم ملی مدعی شده تقاضایی برای برگزاری سخت‌ترین بازی ممکن در اردوهای تدارکاتی وجود نداشته است و آیا قطعا دیدار با اروگوئه قطعی خواهد شد، گفت:چند ماه قبل دستور العمل و برنامه ۴۴ صفحه ای به فدراسیون دادم. در آن خواسته بودم بهترین بازی های ممکن را برای برگزاری اردوی تدارکاتی فراهم کنند یا اینکه تیم‌هایی باشند که خصوصیات مشابهی با هم گروه های ما در جام جهانی دارند. الان هم اطمینان دارم بهترین تصمیم توسط فدراسیون اتخاذ می‌شود و نمی‌خواهیم به شایعات و این مسائل دامن بزنم.

*به من گفتند که بازی با اروگوئه قطعی شده است

سرمربی تیم ملی درمورد اینکه آیا بازی با اروگوئه قطعی شده است، توضیح داد: به من گفته اند این بازی تقریبا قطعی شده و امیدوارم بازی مقابل این بازی یا تیم‌ خوبی مثل اروگوئه اتفاق بیفتد. آنگونه که به من گفته‌اند برگزاری این دیدار تقریبا نهایی شده و کار تا مراحل نهایی پیش رفته است. می‌خواهم بهترین بازی‌ها و سخت‌ترین چالش ها برای بازیکنانم رقم‌ بخورد تا به بهترین شکل برای جام جهانی آماده شویم.

*تیمی را به فدراسیون پیشنهاد ندادم

اسکوچیچ درمورد اینکه آیا به جز اروگوئه برای دومین بازی دوستانه تیم ملی نیز حریفی را به فدراسیون فوتبال و میرشاد ماجدی پیشنهاد کرده است، گفت: من تیمی را پیشنهاد نداده‌ام اما در جایگاه سرمربی انتخاب تیمی که می‌خواهیم با آن بازی کنیم بر عهده من است‌. می‌دانم مشکلات زیادی و محدودیت‌های نیز برای برگزاری بازی‌های دوستانه وجود دارد اما این انتخاب را به فدراسیون سپرده‌ام.

*بحث اختیاری بودن صبحانه برای بازیکنان در قطر، بهانه است

وی درباره اینکه گفته می‌شود یکی از دلایل بی نظمی در اردوی اخیر تیم ملی اختیاری کردن صبحانه در قطر بوده است، پاسخ داد: اگر فقط بهانه صبحانه را الان بیاوریم یعنی کارهای دیگر خوب انجام شده و فقط به این موضوع پرداخته می‌شود اما در سال‌هایی که در ایران بودم با فرهنگ ایرانی‌ها آشنا شدم. اکنون فقط صحبت از زمان صبحانه می شود اما در این برهه توانستیم سریع‌ترین صعود به جام جهانی را رقم بزنیم. اکنون چطور چنین بهانه‌هایی گرفته می‌شود؟

*بازیکنان تصمیم گیرنده نیستند، چه زمانی صبحانه بخورند

سرمربی تیم ملی درخصوص اینکه آیا به بازیکنانش چنین آزادی داده است، گفت: قطعا بازیکنان تصمیم گیرنده نیستند که چه زمانی باید صبحانه بخورند. وظیفه آنها بازی کردن و نمایندگی کشور به بهترین شکل است. مسائلی مثل سازماندهی و مربیگری تیم چیزی نیست که بازیکنان بخواهند درموردش دخالت کنند. از آنها درخواست دارم بهترین و حداکثر تلاش خود را در هر بازی نشان بدهند.

* مقابل انگلیس باید با ایمان، سازماندهی و جنگندگی پا به زمین بگذاریم

اسکوچیچ درمورد برنامه هایش برای بازی با انگلیس، ولز و آمریکا در جام جهانی، عنوان کرد: تمام تیم‌هایی که به جام جهانی آمده‌اند مسلما بهترین کیفیت را دارند. اگر فقط به لیگ انگلیس نگاه کنیم می‌بینیم جزو برترین لیگ‌های دنیا است. اگر قیمت و ارزش بازیکنانش را محاسبه کنیم نیز می‌بینیم چندین برابر تیم ما قیمت دارند. باید در این مسابقه با ایمان، سازماندهی و جنگندگی پا به زمین بگذاریم تا بتوانیم فاصله خود را با آنها به نحوی پر کنیم.

وی ادامه داد: بازیکنان ولز نیز به لحاظ جسمانی و فوتبالی خیلی به تیم ملی انگلیس شباهت دارند. هر دو تیم‌های خیلی خوبی دارند. شاید این ذهنیت نسبت به آمریکا وجود داشته باشد که تیم سال‌های گذشته است اما اکنون با گذشته تفاوت زیادی کرده و بازیکنان بسیار خوبی در اختیار دارد‌. تیم خیلی خوبی است و باید در هر سه دیدار نهایت توان و جنگندگی خود را نشان بدهیم. با اتحادی که ما داریم و توانی که در زمین می‌گذاریم می‌خواهیم بازی کنیم.

*دعوت از بازیکنان زیاد در اردوی تیم ملی، استثنا بود

سرمربی تیم ملی درمورد تعداد نفرات اردوی بعدی تیم ملی، اظهار داشت: می‌دانم در مورد تعداد بازیکنان در اردوهای قبلی صحبت شده و این موضوعی بود که به صورت استثنا پیش آمد. به خاطر اختلافی که با سازمان لیگ و برنامه ریزی اش داشتیم در اردوی قبلی بازیکنان زیادی حضور داشتند و من مجبور شدم تعداد بازیکنان را بیشتر از حالت عادی دعوت کنم اما درمورد اردوی بعدی تعداد نفرات نمی‌تواند از حد استاندارد بالاتر باشد.

*می‌خواهم خارج از فیفادی با نفراتی که در لیگ ایران هستند، اردو تشکیل دهیم

اسکوچیچ ادامه داد: احتمال دارد در اردوی جدید تعدادی از بازیکنان داخلی را برای پیش اردو دعوت کنیم. از این لحاظ شاید تعداد نفرات در ابتدای اردوی آینده کمی بالا باشد. شرایط امسال با سال‌های قبلی خیلی متفاوت است و فقط می‌توانیم بازیکنان بین‌المللی خود را در طول فیفادی در اختیار داشته باشیم اما اکنون می‌خواهیم از فرصت استفاده کرده و بازیکنان داخلی را برای پیش اردوی اصلی در اختیار بگیریم تا درخواست های خود را با آنها مطرح کنیم. می‌خواهم خارج از فیفادی با نفراتی که در لیگ ایران هستند این اردو را تشکیل بدهیم.

وی درخصوص اینکه قبل از تاریخ فیفادی نمی‌توان بازی دوستانه برگزار کرد، گفت: دقیقا این موضوع یکی از مشکلات ما است. مردم خیلی وقت‌ها می‌گویند چرا بازی دوستانه بیشتری برگزار نمی‌کنید ولی بارها گفته ام شرایط مثل قبل نیست که خارج از فیفادی بازی بگذاریم و بازی دوستانه داشته باشیم. الان فقط زمان ما محدود به فیفادی ها است و فقط در این زمان بازیکنان لژیونر و بین المللی ما می‌توانند به اردو اضافه شوند. خارج از آن چنین کاری امکان پذیر نیست.

*به ترکیه می روم تا بازهای سپاهان، استقلال و گل گهر را ببینم

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان درخصوص سفرش به کشورهای مختلف برای زیرنظر گرفتن بازیکنان و اینکه آیا با این اقدام احتمال دعوت بازیکنان جدید به اردو وجود دارد، توضیح داد: تا قبل از اردوی پیش رو زمان داریم و من هم می‌خواهم به ترکیه بروم تا بازی‌های سپاهان، استقلال، گل گهر و تیم‌هایی که آنجا بازی دوستانه و اردو دارند ببینم. فکر می‌کنم پرسپولیس هم قرار است آنجا اردو داشته باشد. همیشه با آغوش باز برخورد کرده و گزینه ها را بررسی می‌کنم تا ببینم در یک برهه کدام بازیکن شرایط بهتری دارد تا به اردو دعوت بشود.

*درهای تیم ملی برای حضور بازیکنان جدید باز خواهد بود

اسکوچیچ درمورد اینکه اگر بازیکن جدیدی از تاریخ شروع لیگ برتر تا آغاز اردوی تیم ملی بدرخشد به تیمش دعوت خواهد کرد، توضیح داد: مطمئن باشید کار خود را از صفر شروع نکرده ایم و دو سال و نیم است لیگ را زیرنظر داریم. می‌دانیم کدام بازیکن پتانسیل کمک کردن به تیم ملی را دارد. امیدوارم تعامل ما با مربیان باشگاهی بهتر شود و اگر بازیکن جدیدی عملکرد فوق العاده ای داشته باشد قطعا درهای تیم ملی را به روی او باز خواهیم گذاشت.

*خوشحالم به جای اینکه نادیده گرفته شوم مورد انتقاد قرار بگیرم

اسکوچیچ درمورد انتقادات مطرح شده نسبت به تعداد زیاد بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی، پاسخ داد: ابتدا باید بگویم خوشحالم به جای اینکه نادیده گرفته شوم مورد انتقاد قرار بگیرم. بازیکنان زیادی دعوت شده اند اما خیلی از آنها نتوانسته اند به ترکیب تیم راه پیدا کنند. باید بازیکنانی که حس می‌کنم می‌توانند به تیم ملی کمک کنند به اردو بیاورم تا مطابق شرایط ببینم خواسته‌های مرا درک می‌کنند، می‌توانند آنها را در تمرین پیاده کرده و عملکرد تمرینی و رفتاری اش را بسنجم. باید همه این موارد را بررسی کرده و سپس به یک بازیکن اجازه بدهم پیراهن تیم ملی را بپوشد و با ما به جام جهانی بیاید.

وی درمورد اینکه شاید این کار با توجه به محدودیت اردو به هماهنگی و شاکله تیم ملی صدمه بزند، گفت: فکر نمی‌کنم این موضوع ضرری به هماهنگی و هارمونی تیم بزند. طبق شغلی که دارم بازیکنان را به خوبی می‌شناسم و می‌دانم چگونه با آنها کار کرده و چه انتظاراتی دارم. مسلم است هر بازیکنی که دعوت شده دلیلی پشتش بوده است. این در حوزه وظایف و انتخاب من است چه بازیکنی را دعوت کنم. هرکسی که فکر کنم استحقاق دعوت به تیم ملی را دارد به اردو می‌آورم تا عملکردش را ببینم و متوجه شوم پتانسیل کمک به ما را دارد یا خیر؟

*به خاطر شایعاتی که می شنوم، نسبت به گذشته خوشحال نیستم

این سرمربی کروات درباره اینکه در گذشته چهره‌ای خندان تر و روحیه بهتری داشت، عنوان کرد: نمی‌توانم بگویم ناامید هستم یا حس و حال خوبی ندارم اما یکی از دلایلی که نسبت به گذشته خوشحال نیستم شایعاتی است که می‌شنوم. همه عمر خود را در فوتبال و مربیگری گذرانده‌ام. عاشق فوتبال هستم و سعی دارم روحیه مثبت و لبخند خود را همیشه حفظ کنم. 

* اژدهای درون نیز دارم

اسکوچیچ درمورد اینکه در فوتبال ایران دراگان بودن کافی نیست بلکه برخی مواقع باید دراگون(یک اژدها) باشد، گفت: باید به صعودی که به جام جهانی داشتیم بازگردم. اگر بدانید در آن زمان چه گروه‌هایی از زمین زدن ما ذی‌نفع بودند، مطمئن باشید اژدهای درون نیز دارم که شاید در عموم زیاد دیده نشده اما درون تیم خیلی‌ها با آن سر و کار داشته‌اند. 

* از وقتی که آمدم، چند بار مدیریت فدراسیون تغییر کرده است

وی افزود: از وقتی به تیم ملی آمدم و شرایط را دیدم می‌بینید از آن زمان تاکنون چند بار مدیریت فدراسیون تغییر کرده است. در این دو و سال نیم دیدید چه قدر تغییرات، بی‌ثباتی و مشکلات وجود داشت. اگر این شرایط آشفته را کنار نتایج درخشانی که کسب کردیم بگذارید متوجه می‌شوید که من هم بعدی دارم که آنجا کار کرده و با وجود برخوردها این نتایج رقم خورده است. قول می‌دهم در آینده انرژی و انگیزه من چند برابر خواهد شد.

*یک طرفه به قاضی رفتن کمیته فنی کار درستی نیست

سرمربی تیم ملی درباره اینکه در جلسه اش با کمیته فنی رای به برکناری‌ او داده شد و آیا نگرانی درخصوص ادامه کار با این کمیته ندارد، گفت:‌ من با کمیته فنی جلسه نداشتم. این موضوع برای من قابل پذیرش نیست. اگر این کمیته مشکل فنی دیده باید از من بخواهد به جلسه بیایم تا درموردش توضیح بدهم و به ابهامات و سوال‌ها جواب بدهم. یک طرفه به قاضی رفتن کار درستی نیست.

*می خواهم تمام مسئولیت و عملکرد تیم ملی را بر دوش من بگذارید

اسکوچیچ درمورد اینکه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال پس از ابقای او اعلام کرد مسئولیت نتایج با اعضای هیات رئیسه است، پاسخ داد : در طی این مدت ثابت کردم مسئولیت تیم را دارم و تمام نتایج بر عهده من است. تمام فشارها را به جان خریدم و همانگونه که گفتم تمام عمر خود را در فشار فوتبالی گذراندم. به این فشار عادت دارم و باز هم می‌خواهم تمام مسئولیت را به دوش من بگذارید. همانگونه که نتایج قبلی را می‌توانید به اسم من بدانید نتایج آینده نیز به همین شکل است.

*کار بچه گانه از من سر نمی زند و برای نتیجه گرفتن به جام جهانی می رویم

وی درباره اینکه آیا می‌خواهد در جام جهانی فوتبالی مبتنی بر ساختار دفاعی ارائه کند یا شناور و زیبا حتی اگر هر سه مسابقه را ببازد، پاسخ داد : مطمئن باشید کار بچه‌گانه ای از من سر نمی‌زند. قطعا برای نتیجه گرفتن به جام جهانی می‌رویم. قرار نیست فوتبال صد در صد تهاجمی نشان بدهیم و کاری به دفاع نداشته باشیم. قطعا کاری که می‌خواهیم بکنیم برقراری تعادل در تیم است. چهار مقوله حمله، دفاع، انتقال توپ به حمله و دفاع را باید به بهترین شکل انجام بدهیم. دل من می‌خواهد مقابل هر سه تیم موقعیت بسازیم و حمله کنیم. نمی‌خواهیم  فقط به دفاع صرف بپردازیم.

*می خواهم با تحمل فشار، بهترین نتایج را برای تیم ملی ایران رقم بزنم

سرمربی تیم ملی درمورد حمایت نفراتی مثل علی کریمی و خداداد عزیزی از خودش، گفت: من هم انسان هستم و روحیه انسانی این است وقتی مورد حمایت قرار می‌گیرید، باید حس خوبی داشته باشید ولی این را هم درک می‌کنم آدم‌ها دیدگاه های مختلفی دارند‌. تلاش دارم خودم و تیمم را بهتر کنم و می‌خواهم با تحمل این فشار بهترین نتایج را برای تیم ملی ایران رقم بزنم.

*برخی افراد بدون شناخت از من و بدون هیچ اطلاع علیه من شایعه ساختند

اسکوچیچ اضافه کرد: نمی‌خواهم روی این موضوع تمرکز بگذارم که چه کسی از من حمایت و چه کسی انتقاد می‌کند. اما می‌دانم برخی نفرات بدون شناخت از من و بدون هیچگونه اطلاع و مدرکی به شایعات دامن زده و مطالبی را مطرح می‌کنند که این موضوع برای من قابل پذیرش نیست. از افرادی که پشت من بودند و حمایت کردند تشکر می‌کنم. اگر تعداد آنها بیشتر و این اعتقاد جمعی گسترده تر باشد می‌توانیم نتایج شگفت انگیز را رقم بزنیم.

وی درخصوص احتمال تغییر کاپیتان تیم ملی در جام جهانی و اینکه آیا این انتخاب بر پایه سابقه صورت می‌گیرد یا رهبری داخل زمین، گفت: مدام باید درمورد شایعات حرف بزنیم چون صحبت‌های یک جانبه ای مطرح می‌شود. سنت این بوده بازیکن باسابقه تر کاپیتان تیم ملی باشد ولی موضوع این نیست که فقط یک نفر کاپیتان باشد. هر کدام از بازیکنانی که پیراهن تیم ملی را می‌پوشند باید حس کاپیتانی داشته باشند زیرا نماینده یک ملت هستند.

ادامه دارد…سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: اژدهای درون نیز دارم که شاید در عموم زیاد دیده نشده اما درون تیم خیلی‌ها با آن سر و کار داشته‌اند.

لینک کوتاه : https://www.khatevarzesh.com/?p=2761

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.